Jaki dron wybrać na początek

Dron jest zdalnie sterowania maszyna latająca. Drony można podzielić na kilka grup w zależności od sposobu, w jaki został stworzony. Mulitokoptery to modele wyposażone w cztery lub więcej śmigieł, które generują siłę nośną, może wykonywać. Płatowce, to modele nastawione na autonomiczne loty. Dostępne są również modele jeżdżące lub skaczące, model na kółkach mające kamerkę, zdolne są do skoków.

Zastosowania drona

Wybór drona zależy od naszych wymagań, jeśli zaczynamy swoją przygodę z dronami, możemy kupić amatorski sprzęt za kilkaset złotych. Użytkując tani model dronów, możemy opanować pilotowania, i stwierdzić czy ten temat nas naprawdę interesuje. W kwocie począwszy od 1000 złotych nawet do kilku tysięcy, możemy kupić modele wyposażone w kamery, mają lepsze systemy stabilizacji, zapewniają zabawę przez kilkanaście minut. Na rynku możemy znaleźć drony za kilkanaście tysięcy złotych, wyposażone w profesjonalne kamery, systemy pokładowe. Tego typu zdjęcia z dronów wykorzystywane są w branży filmowej, przemyśle. Drony dedykowane do filmowania, posiadają uchwyty, na dron z kamerą lub własną kamerę np.GoPro. Osoby, które posiadają dobrą kamerę, nie muszą się, decydować na zakup drona z kamerą. Ważna jest rozdzielność obrazu, ja również jego płynność. Najnowocześniejsze drony zapewniają wideo w 4k, szybkość 30 kl./s.

Starowanie dronem

Standardem do pilotażu drona są bezprzewodowe kontrolery, przypominające pad od consoli. Niektóre model posiadają wyświetlacz, na tablecie inne potrzebują do tego celu smartfon. Istnieją modele, gdzie producent dostarcza jedynie aplikacji służącej do kontroli i sterowania dronem. Dodatkowo możemy znaleźć dorny posiadające funkcje śledzenia, jest dobra opcja dla osób chcących uwiecznić jakieś wydarzenie, jednak nie mogą sterować w tym czasie dronem. Taki sprzęt śledzi ustalony obiekt i podąża, zanim, aby mógł się zmieścić w kadrze.
Model z funkcją śledzenia to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą na przykład uwiecznić swoje przygody na wideo, ale potrzebują do tego wolnych rąk. Bezzałogowiec z taką opcją jest w stanie śledzić ustalony wcześniej obiekt i podążać za nim tak, by utrzymywać go w kadrze. Dodatkowo dron może pożądać za urządzeniem z nadajnikiem GPS. Przed korzystaniem z drona należy zapoznać się szczegółowo z instrukcją. Przed startem sprzętu należy sprawdzić każde śmigło, czy nic ich nie blokuje, stan akumulatora. Dronami nie należy latać nad głowami, nie można latać w pobliżu lotnik. Przy wyborze ważne jest, jak długo wystarczy jedno ładowanie na latanie. Najtańsze sprzętu wytrzymują jedynie kilka minut latania. Na terenie Polski mogą latać drony nieprzekraczające masy. Jeśli chcemy komercyjnie wykorzystywać dron do nagrywania, musimy posiadać specjalistyczne szkolenie ze świadectwem kwalifikacji UAVO. Kupując drona, należy zachować zimną krew, nieodpowiedni zakup, brak umiejętności pilotażu może zakończyć się rozbiciem sprzętu, nietrafioną inwestycją,szybko się zniechęcimy. Warto przed zakupem sprawdzić opinie innych użytkowników, zobaczyć polecane model przez specjalistów.

Author: fotofilmkadr.pl