Fotografia koncertowa, czyli jak chodzić na występy gwiazd i mieć za to płacone

W każdym większym i mniejszym mieście organizowane są różnego rodzaju koncerty , na których występują rodzime lub zagraniczne gwiazdy. W zależności oczywiście od możliwości finansowych danego miasta. Żeby uczestniczyć w tych najbardziej interesujących wydarzeniach, to trzeba byłoby wydać niemałą ilość pieniędzy na bilety. Uważam jednak, że jest sposób, by chodzić na występy gwiazd i jeszcze na tym zarobić. Tak! Jest taka możliwość! Wystarczy, że jesteś… fotografem!

Jak chodzić na koncerty gwiazd i jeszcze na tym zarabiać ? O fotografii koncertowej słów kilka.

Organizacje, które zajmują się przygotowywaniem koncertów zdają sobie sprawę z siły i mocy portali społecznościowych, które rządzą w dzisiejszych czasach. Z tego względu kiedy w danym miejscu ma wystąpić gwiazda (zwłaszcza zagraniczna!), to poszukiwany jest fotograf , który zrobi fotorelację z wydarzenia. I to może być idealne zajęcie dla Ciebie! Najpierw jednak powinnaś / powinieneś zrobić kilka takich fotorelacji na darmowych koncertach. A dlaczego? Ponieważ w ten sposób zbudujesz swoje portfolio jako fotograf koncertowy. Pokażesz tym różnym organizacjom i agencjom w jaki sposób robisz zdjęcia. W jaki sposób je ewentualnie obrabiasz. W jaki sposób pokazujesz swój warsztat i swoją pracę. Jeśli im się spodobasz, to gwarantuję Tobie, że będziesz zapraszana / zapraszany do robienia fotorelacji z koncertów.

Jak zarabiać na koncertach jako fotograf ?

Jeśli jednak organizacje i agencje, które zajmują się organizowaniem koncertów nie będą miały dla Ciebie zleceń, to nie załamuj się! Jeśli jako fotograf masz dobry warsztat, dobre oko do zdjęć i późniejszej ich obróbki, to poradzisz sobie w fotografii koncertowej. Możesz bowiem zainteresować się odsprzedaniem zdjęć z koncertów rodzimej czy zagranicznej gwiazdy do… gazet czy też portali internetowych. A jeśli jesteś odważna / odważny, to możesz przesłać też wykonane przez Ciebie zdjęcia bezpośrednio do gwiazdy, na której koncercie byłaś / byłeś. Kto wie. może gwiazda stwierdzi, że fotografowane przez Ciebie koncerty idealnie się prezentują i taka gwiazda będzie Ciebie chciała za prywatnego fotografa koncertowego? Prawda, że perspektywa jest kusząca?

Nie bój się więc, tylko działaj! Twórz, rób zdjęcia, rozwijaj swój warsztat fotograficzny, a prędzej czy później Twoja praca na pewno zaprocentuje i będzie przynosić benefity. Potrzeba jedynie czasu. I cierpliwości w dążeniu do celu.

 

Author: fotofilmkadr.pl