Czy warto zająć się fotografią sportową?

Zawód fotografa jest bardzo wszechstronny, a do tego bardzo zindywidualizowany. Najlepsze w wykonywaniu zdjęć jest to, że możemy robić fotografie tym osobom lub tym rzeczom, które nas najbardziej interesują i które nas w jakiś sposób rozwijają. Jako fotograf możesz wybrać czy chcesz robić fotorelacje z koncertów gwiazd, sesje ślubne czy rodzinne, a może relacje z wydarzeń sportowych. Wybór jest ogromny. I co ciekawe nie trzeba zamykać się tylko w jednej dziedzinie fotografii. Nikt nie zabroni Tobie robić sesji rodzinnych i niemowlęcych, a przy tym w weekend zajmować się fotografowaniem krajobrazów. Dzisiaj jednak zajmiemy się jednym działem fotografii – będzie to fotografia sportowa .

Czy warto zająć się taką dziedziną jak fotografia sportowa ?

Jeśli jesteś kibicem sportowym, a do tego jesteś dobrym fotografem, to uważam, że warto byś zajął / zajęła się fotografią sportową. Co ciekawe nie musisz fotografować tylko jeden sport . Jeśli masz ochotę, umiejętności i jesteś fanem, to możesz tworzyć fotorelacje ze wszystkich wydarzeń sportowych, na które tylko masz ochotę. Jako fotograf sportowy będziesz robić zdjęcia temu, co lubisz, więc automatycznie będziesz bardziej się starać, by finalny efekt był oszałamiający. Jeśli Twój warsztat w dziedzinie jaką jest fotografia sportowa będzie wysokiej jakości, to mogę zapewnić Ciebie o jednym – jeśli tylko będziesz umieszczać efekty swojej pracy w portalach społecznościowych, to prędzej czy później dasz radę na tym zarabiać. Różnego rodzaju organizacje samorządowe oraz agencje, które odpowiedzialne są za organizowanie wydarzeń sportowych odezwą się do Ciebie z prośbą o wykonanie fotorelacji z szykowanego przez nich wydarzenia sportowego. Więc jak widzisz – będziesz robić zdjęcia, które kochasz robić i jeszcze na tym zarobisz. Czyż to nie cudowna perspektywa?

Jak fotografować sport ?

W zależności od dziedziny sportu, którą zamierzasz fotografować musisz dobrać odpowiedni sprzęt. Zupełnie inne akcesoria będą potrzebne Tobie do robienia zdjęć podczas meczu piłkarskiego na zamkniętym stadionie, a zupełnie inne podczas rajdu samochodowego po lesie. Ważne jest, abyś miał / miała przede wszystkim dobre obiektywy, dzięki którym robione przez Ciebie zdjęcia nie będą rozmazane. Sport jest bardzo dynamiczny (i to niezależnie od dziedziny), więc jest to zagadnienie bardzo ważne – rozmazanych zdjęć nikt od Ciebie nie odkupi i sam / sama ich już nigdzie nie wykorzystasz.

 

Author: fotofilmkadr.pl