Fotografia dzieci

Dzieci rosną w mgnieniu oka, dlatego warto upamiętnić najpiękniejszy etap w ich życia, czyli dzieciństwo. Jest to beztroski okres, pełen zabawy i energii. Rodzice coraz częściej decydują się zrobienie dziecko profesjonalnej sesji zdjęciowej. Fotograf ma tutaj duże pole do popisu, musi być kreatywny, potrafić nawiązać kontakt z dzieckiem. Ważny jest dobór odpowiedniego miejsca na sesję zdjęciową. Warto wybrać miejsca znane już dziecku. Czują się wtedy bardziej swobodnie, co ma wpływ na jakość ujęć. Dobrze, kiedy podczas wykonywania zdjęć pod ręką będą znajdować się ulubiona zabawka dziecka. Jako motyw przewodni na zdjęcia można właśnie wybrać zabawki, które lubi nasza pociecha, lub tematyka, do jakiej nawiązują. Dzieci lubią wcielać się w rolę swoich ulubionych bohaterów, dlatego ciekawym pomysłem będzie użycie peleryny Superbohatera.

Jak się przygotować

Jeśli wszystko już przygotowane, ale dziecko zaczyna mieć mniej energii, jest wycofane, wstydzi się fotografa, warto odczekać. Zachowuje spokój jako rodzic, do niczego nie namawiaj dziecka, nic na siłę. Jeśli zależy nam na sesji noworodkowej,musimy wykonać, kiedy dziecko waży 4 kg, do 14 dni po urodzeniu. W tym okresie dziecko jest bardziej plastyczne, łatwiej można je ułożyć w pozycji. Im starsze dzieci tym współpraca może zająć dłużej, jest bardziej oporny. Są zainteresowane wszystkim, co się dzieje do około ciężko jest przykuć na dłużej ich uwagę, aby zrobić dobre ujęcie. Warto na zdjęcia wybrać porę, kiedy dziecko jest najbardziej wypoczęte.Szukając fotografa do dziecięcej sesji, ważne jest, jakie ma doświadczenie, robieniu takiego rodzaju zdjęć, ważne, aby był cierpliwą osobą.Umiejętności techniczne to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze specjalistyczna wiedza o noworodkach, niemowlakach. Warto zapoznać się przed wyborem fotografa z jego portfolio, opinią dotychczasowych klientów. Zobaczymy czy styl i pomysły tego fotografa wpasowują się w nasz gust. Patrząc na Wrocław, ceny za taką usługę wynoszą od 200 nawet do 1000 złotych.

Amatorskie fotografowanie dzieci

Jeśli chcemy sami upamiętniać rozwój naszego dziecka, warto zadbać o odpowiedni sprzęt, wszystko zależy jednak od naszych możliwości finansowych. Przyzwoitej klasy aparat kompaktowy możemy kupić za kilkaset złotych. Aparaty kompaktowe są lekkie, co jest istotne, jeśli matka bierze ze sobą sprzęt na spacer, z dzieckiem. Ważnym elementem w aparacie, który chcemy używać, aby wykonać fotografie dziecku, jest zakres czułości, stabilizacja obrazu. Jeśli jesteśmy rodzicami kilkuletniego dziecka, dobrym wyborem będzie sprzęt zmiennoogniskowym, zaoszczędzimy przez to biegania za dzieckiem, dodatkowo w portretach zostaje ładnie rozmyte tło. Dodatkowo taki obiektyw świetni sprawdzi do robienia zdjęć podczas wakacji, będziemy mogli wykonać dobrej jakości zdjęci w pięknym plenerze. Obecnie wiele smartfonów posiada bardzo dobrej jakości aparat fotograficzny. Posiada funkcje automatycznego lub manualnego trybu zdjęć.W ustawieniach manualnych należy zwrócić uwagę na czułość oraz korektę ekspozycji.

 

Author: fotofilmkadr.pl