Jakie auto dla początkującego kierowcy

Świeżo upieczeni kierowcy stoją przed trudnym wyborem , jaki samochód wybrać.Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujemy.Decydując się na kupno samochodu używanego, warto wziąć pod uwagę, aby cześć budżety przeznaczonego na zakup, pozostawić na niezbędne naprawy. Kupując pierwszy własny samochód, trzeba sprawdzić wiarygodność, ponieważ często fotografie w serwisach internetowych mogą ukrywać wady aut. Przed decyzją o zakupie auta, warto zrobić jazdę próbną, udać się do stacji diagnostyki pojazdów. Specjaliści sprawdzą tam stan techniczny, mogą wykryć usterki. W komisach aut, gdzie większość samochodów trafia zagranicy, często nieuczciwe zmieniane są przebiegi aut. Jeśli zależy na mniejszych składkach OC, warto wybrać auta o mniejszej pojemności silnika. Młodzi kierowcy płaca najwyższe stawki OC, ponieważ nie mogą liczyć na żadne zniżki, więc dobrym rozwiązaniem jest rejestracja auta na dwóch kierowców. W każdym samochodzie wcześniej czy później wystąpi jakaś awaria, nie można wierzyć temu ,że jakieś marki są niezawodne.

Modele aut do 10 tysięcy

W cenie aut od 8 do 10 tysięcy możemy znaleźć modele, aut , które nie są drogie w utrzymania, części można dostać od ręki. Taką propozycją jest Opel Astra Bertone, posiada silniki 1.8/125 KM i 2.2/147 KM. Ten pojazd marki Opla to przede wszystkim prosta budowa, tanie części, dobre wyposażanie. Autem godnym zwrócenia uwagi przez młodego kierowcę jest audi a3. Auta pierwszej generacji tego modelu zostały stworzone na podłodze co VW golf IV. Części zamiennego do tego modelu są dość tanio, dodatkowo możemy sami dokonać napraw, znając podstawowe umiejętności. Rozsądnym wyborem audi jest auto z silnikiem 1.6 , 101 KM.
Volkswagen Beetle jest tańszy w porównaniu z fiatem 500, jednak swoim gabarytem przypomina miejski auto dla kobiet. Posiada prostą budowę, jest niedrogi w utrzymaniu, dobra wytrzymałość . W kwocie do 10 tysięcy możemy znaleźć modele tego z silnikiem benzynowym, 102 KM. Swoim wyglądem nawiązuje do Garbusa, posiada wewnątrz wazonik na kwiatek. W gamie aut do 10 tysięcy możemy znaleźć Toyotę Aygo. Za 10 tysięcy możemy znaleźć 3 drzwiowy egzemplarz trzycylindrowy silnik o pojemności 1.0, 68 KM. Toyota Aygo zapewnia niskie spalanie, tanie części zamienne. We wskazanej wyżej kwocie możemy znaleźć auto marki bmw, model E 46. Modele te posiadają tylny napęd, dobre właściwości jezdne. Fiat Garande Punto jest kolejną propozycją na zakup pierwszego auta. Dobrym wyborem będzie prosta , 3 drzwiowa wersja. Silnik w tym aucie jest prosty,benzynowy o pojemności 1.2, 65 KM. W modelach tych aut z rodziny Fiata rzadko występują drogie i poważne awarie. Na rynku możemy znaleźć tanie zamiennik części. W podstawowym wyposażeniu auta znajdziemy komputer pokładowy, system ABS, zestaw poduszek powietrznych, elektryczne lusterka. Wykończenia wnętrza jest bardzo estetyczne, wytrzymałe co zasługuje na uznanie, porównując samochody w tym segmencie cenowym.To idealny pojazd dla nowych kierowców, ponieważ posiada duży bagażnik, dużą miejsc dla pasażerów.

 

Author: fotofilmkadr.pl