Gdzie szukać pomysłów na urządzenie domu ?

Wybierając meble, warto szukać inspiracji w różnych miejscach. Często przeglądamy różne fora, blogi, oglądamy zdjęcia na Instagramie, aby znaleźć ciekawe rozwiązania, które spełnią nasze oczekiwania. Niezastąpiony jest rzeczywisty kontakt z meblami, jednak sklepy meblowe zazwyczaj posiadają jedynie kilka ekspozycji. Nie mając pomysłu na aranżacje wnętrza, warto przeglądać czasopisma tematyczne, gdzie możemy zobaczyć, jakie są najnowsze trendy w urządzaniu mieszkań. Bardzo popularny w ostatnich latach stał się Instagram, możemy znaleźć tam wiele pięknych zdjęć, ciekawostki, inspiracje m.in. w tematyce urządzania domów. Ludzie coraz bardziej zaczynają dbać o wygląd swoich mieszkań, dlatego możemy znaleźć bardzo wiele programów telewizyjnych dotyczących remontów i metamorfozy, często ją to ekonomiczne rozwiązania, na bazie produktów dostępnych w marketach budowlanych.
Coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaje aplikacje, możemy znaleźć mnóstwo różnego aplikacji z każdej dziedziny życia. W internecie dostępne są bezpłatne programy do projektowania wnętrz. Są to bardzo intuicyjne w obsłudze aplikacje, więc każdy może zostać projektantem swojego domu. Program do urządzania wnętrz posiada w swojej bazie kilka tysięcy mebli, elementów dekoracyjnych. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość podglądu stworzonego projektu w widoku trójwymiarowym.

Nawiązanie do tradycji

Jeśli kochasz podróże ciekawym pomysłem na zaaranżowanie mieszkania, będzie stworzenie go w wzór miejsca na świecie, które nas najbardziej fascynuje. Jeśli nie masz wybranego stylu pomieszczeń, który najbardziej przypada Ci do gustu, nie należy łączyć ze sobą kilku stylów, ponieważ stworzy to chaos. Jeśli lubisz proste rozwiązania, świetnie się sprawdzi w twoim domu styl skandynawski. Największe sieciówki meblowe stworzyły indywidualny styl w modzie wnętrzarskiej, jest on niedrogi, ale również efektowny. Jeśli jesteś konserwatywną osobą, czujesz przywiązanie do tradycji i natury, dobrym pomysłem jest wprowadzenie do twojego domu stylu rustykalnego. Tego styl wnętrzarski przywołuje wiejski klimat, wystrój wiejskich chat z dawnych lat. W takich domach króluje drewniana podłoga z desek, bielone ściany. Na podłodze leżą ręcznie haftowane dywany, na ścianach wiszą makramy, pięknie haftowane makiety. W stylu nie może zabraknąć wiekowych mebli, prostych szaf, masywnych stołów.

Styl nowoczesny

Bardzo popularny w polskich domach stał się styl nowoczesny. Tego rodzaj pomysł na urządzenie wnętrz cechuje prostota, minimalizm. Styl minimalistyczny to nie jedynie designerskie meble. Tego rodzaju wnętrza kojarzą się z harmonią. Warto widzieć, że ten styl powstał na skutek buntu przeciw bogato zdobionym wnętrzom. W stylu nowoczesnym króluje przestrzeń i światło, powinno być jasno i przede wszystkim schludnie. Jako ozdoby można potraktować stolik kawowy, rośliny. W tego typu pomieszczeniach wybierane są podstawowe barwy takie jak: biel, beż, czerń, szarość. Dodatki występuje w kolorze złotym, niebieskim, zielonym. Na podłodze najczęściej znajduje się drewniana podłoga lub panele. W takich wnętrzach znajduje się mocny akcent np. oryginalna grafika na ścianie.

 

Author: fotofilmkadr.pl