Jak zacząć przygodę z fotografią modową jako fotograf?

Obecne czasy są idealne dla zawodu fotografa. Dlaczego? Ponieważ panuje kult uwieczniania na fotografii wszystkich życiowych chwil – nowego członka rodziny, wyjazdu na podróż poślubną czy wypadu na miasto z przyjaciółkami. Jest też moda na tak zwane instamodelki. Są to dziewczyny, które pozują znajomym fotografom i umieszczają zrobione zdjęcia na swoich portalach społecznościowych. I na tym zarabiają. I Ty też możesz w tym uczestniczyć!

Jak zacząć przygodę z fotografią modową jako fotograf ?

Sposób jest niekonwencjonalny, ale uważam, że ma w sobie ogromny potencjał. Na początek załóż profil na Instagramie (jeśli go oczywiście jeszcze nie posiadasz). Następnie zacznij obserwować Instamodelki. Najlepiej takie dziewczyny, które mieszkają w Twoim mieście lub jego okolicy (oszczędzisz wtedy na dojazdach do klientki!). Na swoim profilu umieść kilka zdjęć z branży fashion , by zacząć przyciągać swoich obserwatorów. Teraz wystarczy, że odezwiesz się do dziewczyn, które pracują jako Instamodelki i zaproponujesz im współpracę. Na początek może to być barter – porobisz kilka zdjęć, a w zamian dziewczyny umieszczą je na swoich profilach społecznościowych i Cię oznaczą. W ten sposób o Twojej działalności, jaką jest fotografia mody dowie się większa liczba osób. W ten sposób zbudujesz swoje portfolio, które w takiej dziedzinie jaką jest moda jest ogromnie ważne.

Już mam zbudowane małe portfolio. Co mam zrobić dalej? Imprezy modowe

Kiedy posiadasz już doświadczenie, to teraz krok na dalsze podbijanie rynku i zajmowanie się dziedziną jaką jest fotografia mody . Teraz ze swoim portfolio zaczynasz pukać do agencji reklamowych, które zajmują się przygotowywaniem sesji zdjęciowych do czasopism typu fashion . Konkretnych nazw agencji nie zdradzę – to musisz odkryć sama/sam. Mogę Tobie jedynie zagwarantować, że dzięki współpracy z Instamodelkami agencje fashion będą chętnie z Tobą rozmawiały i chętniej zatrudnią Ciebie do realizacji fotografia mody . Jak już wejdziesz w ten świat, jakim jest moda to już zacznie być z góry. Poznasz bowiem najważniejsze nazwiska z branży, którym możesz pokazać swoje portfolio, a wtedy…. zlecenia być może zaczną sypać się jak z rękawa i trzeba będzie decydować, którymi sesjami fashion chcesz się zajmować.

Prawda, że przyszłość pięknie się maluje? A wystarczy jedynie zrobić jeden, malutki kroczek, by zacząć realizować swoje marzenie jakim jest fotografia mody .

 

Author: fotofilmkadr.pl