Blogerzy i fotografowie

W XXI wieku jedną z dróg życiowych, jaka najbardziej fascynuje nastolatków, jest kariera blogera. Od kilku lat rośnie tendencja do zakładania blogów na każdy temat, na których w sposób indywidualny i subiektywny blogerzy zajmują się wszelkimi tematami, od kulinariów, przez sport, społeczeństwo i politykę, po pielęgnację, urodę i modę. Niektóre z nich stanowią “intymne” pamiętniki albo mają charakter felietonów. Ważne jest jednak to, że prowadzenie bloga wiąże się z całkiem niezłymi zarobkami. Człowiek, który przyciąga widzów i czytelników w liczbie przekraczającej kilka tysięcy, może liczyć na oferty reklamodawców, dla których jest witryna będzie stanowiła swoisty banner reklamowy. Blog daje również możliwość wielu ciekawym i mądrym osobowościom na uprawianie dziennikarstw i publicystyki na własnych warunkach. Jest to forma pisania, która jest zależna tylko od autora. Nie ma się co dziwić, że zarabianie pieniędzy w ten sposób zdaje się być niezwykle atrakcyjny. Pamiętajmy jednak, że w dzisiejszych czasach nie słowo, ale obraz rządzi światem. Obrazy są nieodłącznym elementem każdego bloga i trudno dziś sobie wyobrazić, aby sam tekst, bez zdjęć i obrazów, przyciągnął czyjąkolwiek uwagę.

Zdjęcia na bloga

Zdjęcia na bloga często wykonywane są przez autora danego bloga lub jego współpracownika, jeśli akurat autor znajduje się na zdjęciu. Ze względu na subiektywny i indywidualny charakter blogów, dołączanie własnych zdjęć o wiele lepiej koresponduje z tekstem, niż cudze zdjęcia. Jeśli więc blogerka pisze o modzie i trendach na najbliższy sezon, z pewnością tekst będzie naszpikowany fotografiami modowymi, na których autorka prezentuje, w czym kobiety wkrótce będą chodzić. Jeśli tekst dotyczy prywatnych przeżyć, tym bardziej powinny się obok niego znaleźć zdjęcia, które wykonaliśmy. Jeśli jednak prowadzimy bloga kulinarnego, z łatwością znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych zdjęć bardzo dobrej jakości, które mogą zostać dołączone do naszych przepisów. Fotografia kulinarna należy do bardzo trudnych, a zrobienie dobrej fotografii potrawy do wyższa szkoła jazdy. Dlatego też w bankach zdjęć znajdują się setki tysięcy fotografii, które następnie stają się ozdobą wielu blogów i witryn tematycznych w najróżniejszych kategoriach.

Łatwy zarobek dla fotografa

Współpraca z blogerem stanowi łatwą i przyjemną pracę dla niejednego fotografa, zwłaszcza jeśli ta dwójka nie mieszka zbyt daleko od siebie. Czasem wystarczy jedno spotkanie na kilka godzin, które będzie obfitowało w serię zdjęć, dołączanych później do kolejnych wpisów blogera. Z czasem coraz większa wprawa i relacja między dwiema stronami przeradza się w sprawną i szybką pracę, w której każdy wie, co ma robić, aby natychmiast uzyskać pożądany efekt. Warto pamiętać o tym, co chcemy wyeksponować na zdjęciu i zadbać o dokładne odwzorowanie kolorów, zwłaszcza w fotografii modowej lub przedstawiającej konkretne produkty. Reszta to czysta zabawa i kreatywność, które przekuje się w większe zainteresowanie blogiem.

Author: fotofilmkadr.pl