Jak fotografować psy

Fotografia jest hobby dla większości ludzi, ale jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, to na pewno słyszałeś wiele dobrego o fotografii. Fotografia jest czymś, co sprawia, że ludzie czują się bardzo blisko zwierząt i jest bardzo ważna dla albumów fotograficznych zwierząt.

Dlatego chciałbym Ci opowiedzieć, jak fotografować swojego psa lub inne zwierzę domowe. Poznaj te informacje.

Ustawienia aparatu

Jeśli chcesz zrobić piękne zdjęcie swojego psa, musisz wybrać odpowiednie ustawienia aparatu. Większość zdjęć, które widzimy w mediach społecznościowych, jest robiona za pomocą lustrzanki cyfrowej lub aparatu typu point and shoot.

Jeśli robisz zdjęcia smartfonem, musisz zastosować te same ustawienia, co w przypadku zwykłych zdjęć.

Jeśli chcesz sfotografować psa, musisz ustawić jak najmniejszą przysłonę. Jeśli używasz lustrzanki cyfrowej, musisz ustawić jak najwyższy czas otwarcia migawki.

Oświetlenie

Oświetlenie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas fotografowania swojego pupila. Do robienia zdjęć można użyć statywu oświetleniowego, ale w tym przypadku należy pamiętać o jednej rzeczy: nie można pozwolić, aby zwierzę wiedziało, że robimy zdjęcie.

Dlatego statyw należy umieścić na innym podłożu i starać się trzymać go za aparatem.

Możesz także użyć lamp studyjnych, ale muszą one znajdować się na tle psa i upewnij się, że pies jest zwrócony w stronę obiektywu.

Późniejsza obróbka

Po zakończeniu pracy nad ustawieniami i oświetleniem należy skupić się na dalszej obróbce zdjęcia. Możesz skorzystać z różnych programów do edycji, aby poprawić jakość swoich zdjęć.

Wnioski:

Mam nadzieję, że lektura tego artykułu sprawiła Ci przyjemność i pomoże w robieniu dobrych zdjęć Twoim zwierzętom.

Author: fotofilmkadr.pl