Kamerzysta czy fotograf na wesele?

Ślub to jeden z najważniejszych wydarzeń w życiu, które każdy chce upamiętnić. Z upływem lat nasze wspomnienia w naszej głowie są mniej intensywne, Zdjęcia, film z wesela to świetne sposoby na przywrócenie wspomnień. Wesele wiąże się z dość dużym wydatkiem dlatego, pary zastanawiają się, czy lepszym wyborem będzie fotograf ślubny, czy kamerzysta. Można znaleźć sceptyków, jak i zwolenników obu rozwiązań, jeśli chodzi o pamiątkę z wesela.
Na ogół nikt nie kwestionuje decyzji zatrudnienia fotografa na ślub i wesele. Każdy wie, jak pięknie za pomocą fotografii można utrwalić ten ważny moment w życiu dwojga ludzi, ukazać ich miłość.
Obecna technologia pozwala na osiągnięcie bardziej wysokiej jakość zdjęć, specjalistyczne programy zatuszują każdą niedoskonałość. Dobry fotograf potrafi wykonać świetne kadry podczas ślubu oraz wesela. Zdjęcia ślubne często wykorzystujmy jako element dekoracji w naszym domu. Na zdjęciach można umieść emocje towarzyszące podczas uroczystości, np. łzy wzruszenie podczas składania przysięgi małżeńskiej. Fotografiami możemy się podzielić z bliskimi, często lubimy do nich powracać. Fotografia pozwala na ukrycie niechcianych mankamentów wyglądu, przecież panna młoda powinna wyglądać perfekcyjnie, na filmie nie da się ukryć pewnych rzeczy. Zatrudnienie profesjonalnego fotografa jest znacznie tańsze niż skorzystanie z usług kamerzysty. Przy wyborze fotografa musimy wiedzieć, jakie są nasze oczekiwania, na jakieś ilości zdjęć nam zależy, czy chcemy wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Może rozpocząć reportaż ślubny od przygotować lub od razu od mszy. Przy wyborze fotografa warto zapoznać się z jego portfolio, zwrócić uwagę na jakość zdjęć wykonanych podczas nocnej zabawy. Warto wybrać się na targi ślubne organizowane w większych miastach w Polsce, spotkać tam osobiście ludzi zajmujących się fotografią ślubną, możemy porozmawiać, poznać jego punkt widzenia, często na takich wydarzeniach możemy liczyć na rabaty. Koszt takiej usługi średnio wynosi 1000-1500 złotych.

Kamerzysta na weselu korzyści

Coraz więcej narzeczonych ma dylemat czy zatrudniać kamerzystę do utrwalenia wspomnień z wesela. Dla wielu osób kilkugodzinne filmy z wesela są po prostu nudne. Jednak w ostatnich branża wideofilmowa wesel bardzo się rozwinęła, oferuje wysokiej jakości montaż, ujęcia z drona. Jeśli szukamy kamerzysty na wesele, to musimy widzieć, że najlepsi specjaliści w branży, mają pozajmowany grafik nawet na kilka lat do przodu. Warto zapoznać się z wykonanymi zleceniami danego studia wideofilmowego, aby zobaczyć, jaka jest jakość nakręconych filmów z wesela. Jeśli chodzi o koszty, wynoszą one w 3-5 tysięcy. Montaż filmu może ustalony indywidualnie, nie muszą to być długie filmy weselne w starym stylu. Dodatkowo możemy zdecydować się krótki teledysk z filmu, który będzie krótkim reportażem z wesela i filmu. Wszystko zależy od budżetu i indywidualnych upodobań narzeczonych, czy wybiorą samego fotografa, czy również skorzystają z usług kamerzysty.

 

Author: fotofilmkadr.pl