Jak rozwinąć skrzydła jako fotograf?

Do tej pory byłeś bardziej zaawansowanym fotografem – amatorem. Masz już za sobą pierwsze zlecenia z fotorelacji różnych uroczystości rodzinnych, takich jak: chrzty święte, komunie czy śluby z weselami. Klienci pojawili się również w Twoim mini studio fotograficznym na sesjach niemowlęcych oraz rodzinnych. Czujesz i już wiesz, że fotografia to jest to, czym chciałabyś / chciałbyś zająć się pełnoetatowo i zawodowo. To właśnie czas by zainwestować w lepsze zaplecze techniczne.

Lepsze zaplecze techniczne fotografa – jak je zdobyć ?

Jeśli chcemy się w czymś rozwijać, to nie ma bata – trzeba zdobywać nowoczesne rozwiązania technologiczne w naszej dziedzinie. Jest to ogromnie ważne przy fotografii, ponieważ tutaj każdy drobny element ma znaczenie. Niestety, wszystko jest kosztowne – profesjonalne lustrzanki potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a wiadomo, że nie zawsze ma się gotówkę, by kupić sprzęt od razu. Jak można sobie zatem poradzić w tej sytuacji? Na nowe technikalia polecam wziąć kredyt . Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ bardzo często można trafić ofertę kredytową bez żadnego dodatkowego oprocentowania. Dzięki temu kupując sprzęt na przykład za osiem tysięcy złotych, za pożyczkę zapłacisz właśnie tyle – nic więcej! Poza tym kredyt możemy rozłożyć na dużą liczbę rat – zdarza się, że nawet na czterdzieści osiem miesięcy, czyli cztery lata! Rata miesięczna w takim przypadku będzie niższa i z pewnością będzie nas stać, by ją zapłacić. Warto też postarać się o kredyt z opcją wcześniejszej spłaty. Z pewnością w zawodzie fotografa znajdą się miesiące, w których więcej zarabia (na przykład w sezonie ślubnym) i przez te kilka miesięcy będziesz mogła / mógł wpłacić więcej pieniędzy, by szybciej spłacić pożyczkę. A pamiętać też przy tym należy, że biorąc kredyt używasz już takiego dobrze technicznego sprzętu jak profesjonalne lustrzanki , czyli Twój warsztat jako fotografa staje się bardziej profesjonalny. Robione zdjęcia są lepszej jakości, więc z czasem możesz też podnieść cenę za wykonywane przez siebie usługi. A to tylko dzięki temu, że w pracy używasz profesjonalne lustrzanki , a nie sprzęt, który sprawdzi się u fotografa – amatora.

Sklep fotograficzny

Nie zastanawiaj się więc, tylko zainwestuj w siebie, w swój rozwój, w swój warsztat i zainteresuj się ofertą na profesjonalne lustrzanki w sklepie fotograficznym. Miesięcznie nie będzie Ciebie to za wiele kosztować, a możesz jedynie zyskać!

Idealnym rozwiązaniem dla początkującego fotografa będą także presety – oszczędzą całą masę niepotrzebnego trudu przy obróbce wykonanych zdjęć. Posiadanie rozbudowanej bazy presetów z pewnością pomoże wydobyć ze zdjęć to co najlepsze. Szeroką ofertę presetów oferuje sklep impresset.pl i ciągle przybywają nowe.

 

Author: fotofilmkadr.pl