Weselny klimat a fotograf

W przeciwieństwie do pracy innych osób związanych z organizacją wesela i ślubu (muzyka, kompozycje kwiatowe, tort), fotografie nie są rzeczami, które można usłyszeć, poczuć, posmakować, a nawet zobaczyć na początku – tak naprawdę nie wiesz, co dostajesz, dopóki nie otrzymasz już gotowych zdjęć. Oznacza to, że staranne badanie i selektywność w zakresie umiejętności zawodowych, stylu artystycznego i osobistego zachowania są szczególnie ważne przy wyborze fotografa.

Postaw na styl

Zanim zaczniesz badać fotografów, musisz najpierw zdecydować, jaki styl fotografii preferujesz, ponieważ pomoże to ustalić, jakiego rodzaju fotografa chcesz na swoim weselu. Zainspiruj się! Poświęć czas na przeglądanie wszelkiego rodzaju zdjęć. Zrób porządny research i poprzeglądaj fotografie z wesel, pokazujące miłość. Ślub to ważne wydarzenie w życiu dlatego wszystko powinno być na najlepszym poziomie. Wcześniejsze sprawdzenie możliwości które ci się podobają, sprawi że ukształtuje się w Twojej głowie wizja zdjęć które chciałabyś później zamieścić w albumie. Jeśli lubisz specjalny styl, skoncentruj się na fotografach, którzy się w nim specjalizują.
Wraz z postępem technologii pojawiają się również kamery i narzędzia do edycji. W przeszłości fotografia ślubna była dość ogólna, teraz każdy fotograf ślubny ma swój preferowany typ aparatu i charakterystyczny styl edycji. Jesteś poważnie rozpieszczany wyborem. Z jednej strony mamy obrazy pełne światła, a z drugiej fotografów, którzy wykorzystują światło do tworzenia kontrastu, co często skutkuje ciemniejszą edycją zdjęć. Nie ma lepszej zasady – są to tylko osobiste preferencje.
.

Zadbaj o nić porozumienia

Nie lekceważ znaczenia wzajemnego polubienia i więzi z fotografem. Czy fotograf jest podekscytowany twoją wizją, kiedy ją opisujesz? Czy zgłaszając sugestie, przedstawia je w sposób jasny i pełen szacunku, czy są nieśmiałe? Czy jego maniery są odrażające? Aby uzyskać najlepsze zdjęcia, wybierz profesjonalistę, który ma mocną wiedzę, ale jest wystarczająco odważny, aby wyjść na polowanie na wspaniałe zdjęcia i który przede wszystkim uspokaja cię i nie drażni w żaden sposób. Pamiętaj: wykonawca zdjęć śledzi każdy twój ruch, a im swobodniej będziesz się czuć z fotografem, tym lepsze będą zdjęcia.

Porównaj ceny

Nie będziesz w stanie ustalić dokładnej kwoty, dopóki nie będziesz pewna, czego chcesz, ile albumów potrzebujesz i gdzie mieszka twój fotograf i ile wyjdzie za samą przesyłkę. Podczas przeprowadzania wywiadów z kandydatami poproś o ogólną ofertę opartą na standardowej „opłacie fotografowania” i pakiecie, a także ich standardowych stawkach za rodzaj albumu, który według Ciebie będzie Ci potrzebny. Ważne jest, aby dowiedzieć się, co jest zawarte w standardowym pakiecie, a także podstawowy zakres dla wszelkich potrzebnych dodatków, takich jak sesja zaręczynowa, efekty specjalne lub dodatkowe pokrycie, abyś mógł porównać stawki. Chociaż pakiety są różne, większość obejmuje około 6 do 12 godzin, aby pokryć wszystko, od wydarzeń przedpremierowych (przygotowywanie się z druhnami lub zdjęcia z pierwszego wejrzenia) do końca przyjęcia. Zwykle lepiej jest zapłacić za więcej, jeśli chcesz, aby twój fotograf był tam do końca (nadgodziny są zwykle naliczane według wyższej stawki godzinowej). Zastanów się także, czy będziesz chciała zrobić sesję zaręczynową, czy też poprosić fotografa o nakręcenie innych wydarzeń podczas weekendu weselnego.

Author: fotofilmkadr.pl