Najbardziej dochodowa fotografia

W świecie, w którym rządzą social media nie ma bardziej interesującego zawodu niż fotograf. Dlaczego? Ponieważ ludzie uwielbiają wrzucać na swoje profile społecznościowe zdjęcia, na których dobrze wyglądają. Niebywałą furorę zawsze robią zdjęcia ślubne. Z tego względu uważam, że fotograf ślubny to obecnie najbardziej dochodowa specjalizacja, jeśli chodzi o fotografie.

Jak zostać fotografem ślubnym?

Fotograf ślubny to ostatnio dobrze dochodowa specjalizacja w fotografii. Jednak trzeba przyznać szczerze, że potrzeba trochę czas, aby ludzie zaczęli nas polecać. Jak zatem zostać fotografem ślubnym? Na początku możemy poszukać osób, które już zajmują się taką fotografią. Możemy popatrzeć na to jak wykonują zdjęcia, jak je obrabiają. Często taki fotograf ślubny poszukuje osób do współpracy, by sfotografować ślub . To dla Ciebie dobra okazja, by zdobyć warsztat oraz zacząć budowę swojego portfolio. Możesz również zaproponować zdjęcia ze ślubu swoim najbliższym znajomym. Polecam jednak, byś w takim przypadku nie była / nie był głównym fotografem, tylko pomocniczym. Jeśli Twoim znajomym spodobają się Twoje zdjęcia, to jak sfotografowałeś / sfotografowałaś ich ślub , ich miłość , to zaczną polecać Ciebie swoim dalszym znajomym. No, a przede wszystkim w social mediach. Właśnie poprzez portale społecznościowe można zdobyć więcej zleceń na fotografowanie ślubu i wesela. Więc jeśli już będziesz mieć pierwsze zdjęcia, to nie krępuj się, tylko wrzucaj na swoje firmowe konta społecznościowe.

Co jest potrzebne do fotografowania ślubu?

Uważam, że fotograf ślubny powinien mieć dobry jakościowo sprzęt fotograficzny (aparat, lampa błyskowa), który podoła robieniu zdjęć w kościele oraz na sali weselnej, w której jak wiadomo mogą panować różne warunki. Do tego osobiście uważam, że dobry fotograf powinien mieć też swoje dodatki, dzięki którym będzie robić jeszcze lepsze zdjęcia. A o co dokładnie chodzi? Jako fotograf możesz mieć w zanadrzu tła fotograficzne z takimi napisami jak miłość czy ślub . A jeśli nie, to możesz stworzyć specjalnie (nawet małe) studio fotograficzne na sali weselnej, w ładnym otoczeniu, z dodatkami ślubnymi. Możesz wtedy prosić uczestników imprezy o pozowanie do zdjęć. Zapewniam Cię, że takie zdjęcia będą niesamowitą pamiątką dla Młodej Pary oraz dla ich najbliższych. A sami fotografowaniu z miłą chęcią umieszczą tego typu zdjęcia na swoich portalach społecznościowych.

 

Author: fotofilmkadr.pl