Jak wybrać psa dla siebie

Chociaż Lassie i inne filmy w roli głównej z psem i dzieckiem są fajne do oglądania, prawdopodobnie nie są najlepszym sposobem na wybranie psa rodzinnego.

Możesz wybrać dobre psy rodzinne na podstawie trzech głównych czynników:

-Temperament – to osobowość psa. Powinieneś szukać przyjemnego temperamentu. Na przykład spokojniejszy pies może tworzyć silne więzi i być doskonałym towarzyszem dla swoich dzieci.
-Rozmiar – na rozmiar należy patrzeć zarówno pod względem temperamentu, jak i poziomu energii. Niektóre większe psy są zwykle łagodne, a niektóre mniejsze mogą być pobudliwe.
-Poziom energii – jest to kwestia preferencji dla twojej rodziny. Zachowaj realistyczny styl życia, który możesz zapewnić psu, który wymaga więcej ćwiczeń niż średnia. Jeśli nie możesz zaspokoić potrzeb psa, jego nadmiar energii może prowadzić do problemów z zachowaniem na drodze. Zobacz: https://petportal.pl/

Czego warto się dowiedzieć o przyszłym domowniku

Zawsze spotykaj się z psem i zadaj hodowcy lub pracownikowi schroniska kilka pytań przed podjęciem tak ważnej decyzji. Dowiedz się o przeszłość psa, jego zachowanie w czasie wyprowadzania, zabawy karmienia, np.

-Czy pupil jest bezpieczny dla wszystkich członków rodziny? Niektóre psy są bardzo zadowolone z kontaktów towarzyskich ze wszystkimi w rodzinie, podczas gdy niektóre wolą tylko dorosłych lub jedną płeć.
-Jakim poziomem energii czworonóg się charakteryzuje? Możesz mieć psa, który będzie towarzyszył tobie i rodzinie podczas długich spacerów, lub takiego, który przez większość czasu będzie można nosić w ramionach.
-Jakiej stałej opieki będzie wymagał? Czy jest to zwierzak długowłosy, który będzie wymagał regularnej pielęgnacji, czy starszy, który może wymagać częstszych wizyt weterynaryjnych?
-W jakim wieku psa szukasz? Czy wolisz szczeniaka, który może wymagać intensywnego treningu, ale prawdopodobnie będzie towarzysko z całą rodziną, czy wolisz dorosłego psa, który jest przeszkolony w zakresie nocnika, ale może być bardziej nieśmiały, gdy przyjadą obcy?
-Czy dogaduje się on z innymi zwierzakami? Jeśli masz inne zwierzaki w domu, będziesz chciał wybrać psa, który lubi inne zwierzęta, i upewnij się, że twoje zwierzęta lubią nowego psa.

Kategoria: ogród, zwierzęta

Author: fotofilmkadr.pl